Saha çalışmaları tam gaz!

Trabzon’un birçok ilçesi yeni sahaya kavuşuyor, bazılarında modernizasyon çalışmaları sürüyor

28 EYLÜL 2017 / Gürkan ATA
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Adı futbolla özdeşleşen Trabzon’da ilçelerdeki sahaların yapımı ve modernizasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, her ilçeyi sporla buluşturmak için bütün imkanların seferber edildiğini kaydetti. Gençlik ve Spor Bakanlığının bu konuda son derece hassas olduğunu ifade eden Öztürk, “Uzak-yakın fark etmeksizin her ilçede halkımızın spor yapması için gerek futbol sahaları ve gerekse de spor salonları yapımı konusunda devam eden, tamamlanan veya projelendirilen çalışmalarımız var” diye konuştu.

 

Futbol sahalarının son durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Öztürk, “40’ın üzerinde branşta sporcularımız var. Trabzon halkı son yıllarda birçok farklı branşta büyük başarılara imza attı. Tabi ki futbola olan ilgi çok daha büyük. Profesyonel ve amatör takımlarımız ile sporcu sayısı ülke ortalamasının çok üzerinde. İlçelerimizdeki mevcut sahaların yenilenmesi, modernizasyonu tüm hızıyla sürüyor. Sahaların zamanında tamamlanması için her türlü imkanı seferber ediyoruz. Sahası olmayan ilçelerde de yer tahsisi ve projelendirme çalışmaları devam ediyor” dedi.

 

 

ARSİN İLÇE STADI: Belediye tarafından başlatılan zemin etütleri tamamlanma aşamasına geldi. Proje ve maliyet belirleme çalışmalarının ardından ihalesi yapılacak.

BEŞİKDÜZÜ İLÇE STADI: Zemin dolgu kısmı, aydınlatma ve tel örgü tamamlandı, sentetik çim serildi. Revize edilen portatif tribün kısa sürede tamamlanacak.

OF İLÇE STADI: Çalışmaların yüzde 45’i tamamlandı. Tribünlerin betonarme sistemi bitti, çelik çatı yapımı devam ediyor.

TONYA İLÇE STADI: Modernizasyon çalışmaları kapsamında başlatılan aydınlatma çalışmalarında sona gelindi. Yüzde 95 tamamlandı

MAÇKA İLÇE STADI: Yedek kulübelerindeki koltuklar yenilendi, tel örgülerde bakım çalışmaları tamamlandı. Çevre düzenlemeleri yapılıyor.

OF BÖLÜMLÜ SAHASI: İlave aydınlatma yapılması için ödenek talep edildi.

ARAKLI İLÇE STADI: Bayındırlık tarafından yapılan keşfin ardından maliyet belirlendi. Genel Müdürlükten gelecek ödeneğin ardından çalışmalar başlayacak.

YOMRA İLÇE STADI: Küçük onarımlar devam ediyor.

DERNEKPAZARI İLÇE STADI: Belediye ile yapılan ortak protokol çerçevesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sentetik çimli sahanın yapımı tamamlandı.

ÇAYKARA İLÇE STADI: Altında soyunma odası olacak şekilde çelik tribün yapımı için ödenek talep edildi. Önümüzdeki günlerde çalışmalar başlanılacak.