Hareket dolu günler!

‘Koşabiliyorken Koş' Projesi ile herkes bilinçli spor yapıyor

7 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün uygulamaya koyduğu 'Koşabiliyorken Koş' projesi ülkenin dört bir köşesine yayılıyor. Uzman antrenörlerin eşliğinde halka sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla sürdürülen proje kapsamında Trabzon'da her yaştan 60 karatecinin katılımıyla 'Yaşam boyu spor' temalı Dan Eğitim Semineri düzenlendi, her yaştan insanın karate sporu yapabileceği mesajı verildi.

Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda düzenlenen etkinlikte katılımcılara hareketli yaşam ve aktivitesinin sağlık üzerindeki pozitif etkisinin önemi vurgulandı, yaşam boyu sporun gerekliliği anlatıldı. Trabzon, Rize, Giresun, Samsun, Artvin, Bayburt ve Erzincan  bölgelerinden antrenör ve üst düzey 60 sporcunun katıldığı ekinlikte Karate Federasyonu tarafından görevlendirilen antrenörler ayrıca yeni oyun kurallarının yanı sıra 'Kata' ve 'Kumite' de uygulanacak olan yeni antrenman teknikleri ve 'Dan' sınav konuları teorik ve uygulamalı olarak ele alındı. Seminer, katılımcı 55 yaşındaki Vedat Yolay ile 10 Yaşındaki Miraç Akbayrak birlikte tamamlanarak, 7'den 70'e her yaştan insanın karate sporu yapabileceği mesajı da verildi.

'SPOR KÜLTÜRÜ OLUŞTURMALIYIZ'

Ortahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt, Trabzon'un gerçek bir spor şehri haline geldiğini söyledi. Kurt, "Amacımız her yaş kategorisinden vatandaşa, spor yaptırmak. Sporu yaygınlaştırıp, hayatın bir parçası haline getirmek istiyoruz. Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için insanlarda spor kültürü oluşturmalıyız. Bu alanda bir spor adamı olarak ciddi projelerimiz var ve bunları uygulamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bulunduğumuz konumun bilincindeyiz. Bu sorumlulukla vatandaşlara, sağlıklı ve hareketli yaşamın önemi ile bilinçli sporla ilgili olduğu konusunda bilgilendirmeler ve faaliyetler yapıyoruz. Her gün bir etkinliğimiz var. Şehirde yaşayanından, köylüsüne, öğrencisinden, engellisine, çocuklardan, yaşlısına, memurundan işçisine kadar herkesi sporla buluşturmaya çalışıyoruz" dedi.