Trabzon Gençlik ve Spor İl  - İlçe Müdürlükleri tarafından düzenlenen Yaz Spor Okullarında tempo düşmüyor. İl genelinde binlerce çocuğun 28 branşta sporla buluştuğu kurslar, okullar açılana kadar devam edecek. İl Müdürü Birdal Öztürk, yaz tatilinde çocuk ve gençlerin yapabileceği en ideal etkinliğin spor olduğunun altını çizdi, “Tatilde evde oturmak yerine çocukları sporla buluşturmak gerekir. Hem sağlıklı gelişim, hem de özgüven kazanımı yönüyle önemli olan spor, çocukların kafalarının iyice rahatlamasına, sosyalleşmesine de yardımcı olur” dedi.

KEYİFLİ SAATLER

 Vakfıkebir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından açılan kurslar da büyük ilgi görüyor. Okul döneminde antrenörlerle yaptıkları okul ziyaretlerinin yanı sıra adeta sokak sokak gezerek yaz spor okullarının faydalarını ailelere anlatarak kurslara yoğun katılımı sağlayan İlçe Müdürü Yunus Ali Civil, “Günde bazen 400 çocuk kurslarımıza katılıyor. Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, masa tenisi, yüzme, karate ve tekvando branşlarında açılan kurslarda çocuklarımız hem spor yapıyor, branşları öğreniyor, hem de eğleniyor, keyifli saatler geçiriyor” diye konuştu.

YOĞUN TEMPO

Sportif Eğitim Uzmanı Uğur Çavuş, antrenörler Çağla Ata ve Selim Karaağaçlı, gönüllü antrenörler Yavuz Çalış ve Menderes Kerimoğlu ile çalışmaları sürdürdüklerini  ifade eden İlçe Müdürü Civil, şunları söyledi: “Yoğun bir tempo içinde çocuklarımızın yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra Mutlu Çarşamba projesi ile engelli çocuk ve gençlerimize spor yaptırıyoruz. Ayrıca Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaptık, antrenörümüz Muharrem Yaşa ile birlikte Beden Eğitim Yüksekokullarına ilçemizdeki öğrencileri hazırlıyoruz.”