Trabzon’daki semt ve ilçe sahalarının modernizasyonu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hem iki kulüp ve hem de yıl boyu açılan özel kurslarla birlikte gün boyunca yüzlerce kişiye hizmet veren Çağlayan Sentetik Sahası da, hazırlanan projeyle güzel bir görünüm kazanacak.

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, yoğun kullanıp nedeniyle sahada yer yer bozulmalar olduğunu belirterek, yapılacak çalışmaları Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, kulüp başkanları, muhtarlar ve diğer ilgilere anlattı. Müdür Öztürk, “Sahanın sentetik zemini tamamen yenilenecek. Tel örgüler, skorboard, ıslak zeminler değiştirilecek. Sonunda sahamız son derece modern bir görünüme kovuşacak” dedi.

Sporcuların en uygun şartlarda antrenman yapmaları ve maçlarını oynamaları amacıyla Trabzon’daki bütün spor tesislerinin yenilenmesi için herkesin seferber olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Trabzon bir spor kenti ve olarca branşta onbinlerce kişi spor yapıyor. Bu çok önemli ve biz de tesislerimizi her anlamda modern hale getirmeye çalışıyoruz. Çağlayan sahamıza desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederiz” diye konuştu.

İlçe Başkanı Altunbaş da, Çağlayan’daki onarım çalışmalarının en kısa sürede bitirileceğini belirterek, “Her anlamda son derece güzel bir saha olacak” dedi.