Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaklığıyla düzenlenen ‘23 Nisan Futbol Turnuvası Mahallede Maç Var' etkinliği kapsamında, Trabzon’da yapılan İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı. Trabzon şampiyonu olan Ata OO Fırtınagücü Spor kız takımı ile Tayfa Gençlikspor erkek takımları, salı günü yine Trabzon’da başlayacak olan Grup Müsabakalarına katılacak.

 

Yaşları 11 ile 13 arasında değişen ülke genelindeki 15 bin 895 çocuğun katıldığı Mahallede Maç Var etkinliğinin çok anlamlı olduğunu belirten Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Bu turnuva, 23 Nisan ruhunun mahalle futbolunun saflığı ile birleştirilmesini amaçlıyor.  Öte yandan, hareketsiz yaşam, teknolojik ve diğer bağımlılıklar gözümüzü korkuturken, çocukların spora katılımının artmasına büyük önem veriyoruz” dedi.

 

Trabzon’da yapılan il birinciliği müsabakaları nefes kesti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Okul Sporları Koordinatörlüğü tarafından organize edilen müsabakalarda erkeklerde şampiyon Tayfa Gençlikspor, kızlarda ise Ata Ortaokulu Fırtınagücü Spor takımı oldu. Trabzon’da dereceye giren takımlara ödülleri, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Çebi, Arsin İlçe Müdürü Taner Şentürk ve Okulsporları Koordinatörü Mustafa Aksu tarafından verildi.

İllerinde şampiyon olan takımların katılacağı grup müsabakaları, 7 ayrı şehirde oynanacak. Trabzon’da 15 – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan grup müsabakalarına Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Tokat ve Trabzon şampiyonu olan kız ve erkek takımları katılacak. Burada da zirvede yer alacak olan takımlar, 18/22 Nisan’da Ankara TBMM’de oynanacak olan finallere katılma hakkı elde edecek.

 

1-Tayfa Gençlikspor

2- Araklı 1961 SK

3- Söğütlü OO

4- Yunus Emre OO

 

KIZLAR:

1-Ata OO Fırtına Gücü Spor

2- Tonya Kadın Futbol Takımı

3- Yıldızlı Gençlik Spor

4- Söğütlü OO