Trabzon’da hokey heyecanı yaşandı. Türkiye Hokey Federasyonu tarafından Beşirli Spor Kompleksi Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen 2019-2020 Sezonu Kadınlar-Erkekler Salon Hokeyi 2. Lig Play-off maçları sona erdi. Kadınlarda şampiyon olan Amasya MESA ile erkeklerde zirvede yer alan Şehitkamil Halk Eğitim ve ikinci olan Esenyurt Hokey takımları, gelecek sezon Erkekler Salon 1. Lig’de mücadele etme hakkı kazandı.

 

Büyük çekişmelere sahne olan 2019-2020 Sezonu Kadınlar-Erkekler Salon Hokeyi 2. Lig Play-off maçları tamamlandı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen maçlar sonunda kadınlar liginde Amasya MESA şampiyon olarak 1. Lig’e yükseldi. Çaycuma GSK ikinci, Pursaklar Belediyesi SK ise üçüncülüğü elde etti. Çaycuma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcusu Gönül Mehder, 9 golle gol krallığını zirvede tamamladı.

Erkekler Salon 2.Lig Play-Off maçlarında ise Gaziantep temsilcisi Şehitkamil Halk Eğitim Takımı şampiyon oldu, ikinci olan Esenyurt Hokey Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği ile birlikte 1. Lige yükseldi. Turnuvayı Kartepe Belediye üçüncü, Ali Ege SK ise dördüncü olarak tamamladı. Esenyurt Hokey sporcusu Muhammet Ali Körne mükemmel bir performans gösterdi. Muhammet, rakip ağları tam 35 kez havalandırarak turnuvanın gol kralı oldu.

 

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, hokey sporuna ilginin hızla arttığını ifade etti, Trabzon’da da yeni gelişen bu branşta kurulan kulüplerin yakın gelecekte ülke sporuna büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Turnuva sonunda Dereceye giren takımlara kupaları, Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi, Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt, Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çolak ile Tesis Amiri Abdullah Cevahir tarafından verildi.