Anadolu’nun değerleri, bu kampta buluştu

Şırnak ve Şanlıurfalı gençler, Doğu Karadeniz Gençlik Kampında spora ve gezmeye doydu

13 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organize ettiği Anadolu’nun Değerleri Kampı devam ediyor. Trabzon’un Düzköy İlçesindeki Doğu Karadeniz Gençlik Kampının 4’üncü dönem ziyaretçileri, Şanlıurfa ve Şırnaklı gençler oldu. 4 gün boyunca Trabzon’un tarihi ve turistik yerlerini gezen 110 genç, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kamp bölgesinde yaptıkları çeşitli etkinliklerle unutulmaz günler yaşadı.

Şenol Güneş Kompleksini gezen gençler, Uzungöl’de de keyifli anlar geçirdi. Güneydoğu’dan gelen gençler, özellikle yörenin muhteşem doğasına hayran kaldıklarını belirtirken, kamp boyunca el sanatları, matrak, traking, halk oyunları, drama, paintball, futbol, mini golf ve basketbol gibi etkinliklerin yanı sıra manevi eğitim seminerlere katıldılar. Şanlıurfa ve Şırnaklı gençler, düzenlenen gecede şarkılar eşliğinde yakılan kamp ateşi ile uğurlandı.

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, bakanlığın organize ettiği “Anadolu’nun Değerleri Kampı” kapsamında şehre gelen gençleri ağırlamaktan mutluluk duydukların söyledi. Müdür Öztürk, “Şırnak ve Şanlıurfa’dan gelen misafirlerimize şehrimizi tanıtmak ve gönül köprüsü oluşturmak anlamında çok önemsediğimiz bu etkinliğe, bundan sonra başka yörelerden gençleri misafir ederek sürdüreceğiz” diye konuştu.