Okul Spor Tertip Komitesi tarafından düzenlenen; 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında bulunan Okul Sporları Voleybol Gençler A(Kız-Erkek) Grup Birinciliği Müsabakaları, Hayri Gür Spor Salonu ve Yomra Cimnastik Salonu’nda oynanan maçlar ile tamamlandı.

Müsabakalara 12 ilden(Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kars, Ordu, Rize, Sivas ve Trabzon), 24 takım ve 240 sporcu katılım sağladı. Karşılaşmalar çok çekişmeli, heyecanlı ve nefes kesen maçlara sahne oldu. Takımlar gruplarında birinci olabilmek ve yarı final müsabakalarına katılabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

  Karşılaşmalar sonunda; Kızlar A Grubu birincisi Giresun Yunus Emre Anadolu Lisesi olurken Erkekler A Grubu birincisi Giresun Spor Lisesi oldu.  Erkekler B Grubu birincisi Trabzon Sürmene Hasan Sadri Yetmişbir Anadolu Lisesi olurken kızlarda Ordu Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesi birinciliği elde etti. C grubunda ise kızlarda Erzurum Reşit Karabacak Spor Lisesi, erkeklerde ise Kars Kağızman Ahmet Arslan Fen Lisesi birinci oldu.

Dereceye giren sporcuları ve okulları tebrik ederek yarı final müsabakalarında başarılar dileyen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu: “Sporda lider şehir olan Trabzon’umuzda filenin efelerini, sultanlarını ve geleceğimizin yıldızlarını izlemenin heyecanını hep birlikte yaşadık. Bu müsabakalar, genç sporcuların azmini, yeteneklerini ve sporcular arası dostlukları sergileme fırsatı sunuyor. Katılımcı okullar ve sporcular, uzun süren hazırlık süreçlerinin ardından sergiledikleri performansla herkesi büyüledi. Voleybol, ülkemizde olduğu gibi dünya çapında popülaritesini artıran bir branş.  Okullarımızın yoğun katılımı bizleri fazlasıyla memnum etti. İyi ev sahipliği yaptığımıza inandığımız bu turnuvada dereceye giren sporcularımız başta olmak üzere, katılan tüm sporcularımızı ve okullarımızı tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize, okullarımıza, velilerimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.