Okul Spor Tertip Komitesi tarafından düzenlenen; 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında bulunan Okul Sporları Hentbol Yıldızlar(Kız-Erkek) Grup Birinciliği Müsabakaları, Vakfıkebir Spor Salonu ve Beşikdüzü Spor Salonu’nda oynanan maçlar ile tamamlandı.

Müsabakalara 9 ilden(Ardahan, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Trabzon ve Tunceli) 15 takım ve 210 sporcu katılım sağladı. Karşılaşmalar çok çekişmeli, heyecanlı ve nefes kesen maçlara sahne oldu. Takımlar gruplarında birinci olabilmek ve yarı final müsabakalarına katılabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

  Karşılaşmalar sonunda; Kızlar A Grubu birincisi Trabzon Bener Cordan Ortaokulu olurken Erkekler A Grubu birincisi Giresun Mehmet Gürel Ortaokulu oldu.  Erkekler B Grubu birincisi Trabzon Özel Candan Ortaokulu olurken kızlarda Rize Çaykur Ortaokulu birinciliği elde etti.

Dereceye giren sporcuları ve okulları tebrik ederek yarı final müsabakalarında başarılar dileyen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu: “Sporda lider şehir olan Trabzon’umuzda geleceğimizin yıldızlarını izlemenin, onları ilimizde ağırlamanın heyecanını hep birlikte yaşadık. Bu müsabakalar, genç sporcuların azmini, yeteneklerini ve sporcular arası dostlukları sergileme fırsatı sunuyor. Katılımcı okullar ve sporcular, uzun süren hazırlık süreçlerinin ardından sergiledikleri performansla beğeni topladılar. Okullarımızın yoğun katılımı bizleri fazlasıyla memnum etti. İyi ev sahipliği yaptığımıza inandığımız bu turnuvada dereceye giren sporcularımız başta olmak üzere, katılan tüm sporcularımızı ve okullarımızı tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize, okullarımıza, velilerimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.