19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında her yıl düzenlenen Gençlik Haftası açılışı; Valilik Binası önünden hareketle başlayan Gençlik Yürüyüşü ile başladı.

Yürüyüşe; İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Erkan Albayrak, Trabzon ASKF Başkanı Zeki Kurt, Birim Müdürleri, Gençlik Merkezi Müdürleri, Antrenörler, Gençlik Liderleri, gönüllüler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş Valilik Binası önünden başlayarak Trabzon Meydan Alanı içerisinde bulunan Atatürk Anıtı önünde sonlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Gençlik Haftasının başlaması dolayısıyla İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Yoğun bir katılımın olduğu gençlik yürüyüşüne katılan gençlerimize, sporcularımıza, kurum amirlerine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yoğun programlarla kutlayacağımız Gençlik Haftasının kutlama programını, 19 Mayıs Pazar günü Beşirli Spor Salonunda zirveye çıkaracağız. Tüm Trabzonluları kutlama programına ve diğer etkinliklerimize davet ediyorum.” dedi

Her yıl 15–21 Mayıs tarihleri arasında ülkemizde büyük bir coşkuyla kutlanan Gençlik Haftası; hafta boyunca yapılacak olan sportif müsabakalarla, gençlik merkezlerindeki etkinliklerle, konserlerle ve sergilerle devam edecek.